Nissan Juke Owners Club banner
1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
25 Posts

·
Registered
33 Posts
Selamlar kardeşim. Aracın ne kadar yakıyor? Bende iki güne kadar aracımı teslim alacağım fakat ingiliz kullanıcılar dizelin aşırı tüketiminden bahsediyorlr. Her durumda ben karlı olacğım ilk defa 150 hp den düşük güçte olan ve ilk defa dizel olan bir araç aldım.

Sana sormak istediğim bir depo ile ne kadar yol gidebildiğin, eğer hesapladıysan, km başına kaç kuruş yaktğı, gibi gerçek el ile tutulur veriler. Yardım için şimdiden teşekkür ederim...

·
Registered
33 Posts
Birde aracın rodaj dönemi bittimi? Bana aktaracağın veriler ile ilk günlerdeki veriler arasında bir fark varmı. Yakıt konusunda bin çeşit yorum okudum kafam iyice karıştı burada... Türkiye şartlarında birinci ağızdan bunları söyleyebilirsen biraz gerçekçi fikre sahip olabilirim.. Teşekkürler.

·
Registered
25 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Volkey said:
Birde aracın rodaj dönemi bittimi? Bana aktaracağın veriler ile ilk günlerdeki veriler arasında bir fark varmı. Yakıt konusunda bin çeşit yorum okudum kafam iyice karıştı burada... Türkiye şartlarında birinci ağızdan bunları söyleyebilirsen biraz gerçekçi fikre sahip olabilirim.. Teşekkürler.

Teşekkürler ve size de hayırlı olsun...Araç 1500 km'de...Zonguldakta oturuyorum ve aracı Fethiyeden teslim aldım...Uzun yolda 4.7 litre yakıt tüketti...Zonguldak çok bayırlı bir şehir ve çok kısa mesafede kullanıyorum aracı...Şu anda yaklaşık 7 litre yakıt tüketimi...Fakat burda aynı mesafede Citroen c4 kullanan arkadaşlarım da var ve onlar da 7 litre civarı yakıyor...Yakıta yapcak bişey yok çünkü bizde mazot ta pahallı...Araçtan memnun kalacağınızı düşünüyorum...

·
Registered
33 Posts
Teşekkür ederim. Aracı alır almaz 450 km civarında gezinti yaptım. Aracı sadece rodajda bahsedilen 1600 km ye kadar 4000 deviri geçmeyin uyarısını dikkate alarak kullandım. Bunun dışında şehir içi ve otoban karşık (otobanda da trafik vardı) 120 ila 150 kmh aralığında kullandım. Tam olarak km'de 24.8 kuruş yaktı. Yani 100 km de 6.79 lt. yakıt tüketmiş oldu. Aracı devirli ve yakıt tasarruf edecek şekilde kullanmadım. Sonrasında biraz özen gösterdiğim az önce yazdığım veriler esnasında 7lt/100km tüketim gösteren araç şu anda 5.8lt/100 km ye düştü gerçekten memnuniyet verici. Rodaj dan sonra ne olacağını birlikte göreceğiz. Şimdilik aracımdan memnunum inşallah bu şekilde devam eder. Sen de aracını güle güle kullan allah kaza bela vermesin. Hayrılı uğurlu olsun.

·
Registered
25 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Volkey said:
Teşekkür ederim. Aracı alır almaz 450 km civarında gezinti yaptım. Aracı sadece rodajda bahsedilen 1600 km ye kadar 4000 deviri geçmeyin uyarısını dikkate alarak kullandım. Bunun dışında şehir içi ve otoban karşık (otobanda da trafik vardı) 120 ila 150 kmh aralığında kullandım. Tam olarak km'de 24.8 kuruş yaktı. Yani 100 km de 6.79 lt. yakıt tüketmiş oldu. Aracı devirli ve yakıt tasarruf edecek şekilde kullanmadım. Sonrasında biraz özen gösterdiğim az önce yazdığım veriler esnasında 7lt/100km tüketim gösteren araç şu anda 5.8lt/100 km ye düştü gerçekten memnuniyet verici. Rodaj dan sonra ne olacağını birlikte göreceğiz. Şimdilik aracımdan memnunum inşallah bu şekilde devam eder. Sen de aracını güle güle kullan allah kaza bela vermesin. Hayrılı uğurlu olsun.
valla benim araç şu sıralar 8 litreye kadar çıktı...Ama kısa mesafede kullanmanın büyük etkisi var..Umarım böyle devam etmez...benzinliden farkı kalmaz...Sizede hayırlı olsun

·
Registered
33 Posts
invisibleagle said:
Volkey said:
valla benim araç şu sıralar 8 litreye kadar çıktı...Ama kısa mesafede kullanmanın büyük etkisi var..Umarım böyle devam etmez...benzinliden farkı kalmaz...Sizede hayırlı olsun

Peki kullanımın değiştimi, yani ilk değerleri elde ettiğin yol ve şartlarda kullandığında sence yine de 8 litre mi yakar, yoksa kullanıma bağlı bir artışmı? Aksi taktirde illa uğraşırsak eminim araca 14 15 litre de yaktırabiliriz.

1 - 10 of 10 Posts